اطلاعیه

 In اخبار, خدمات ما در طب سوزنی, دانلود, روشهای درمان, طب سوزنی, طب سوزنی, ویژه از دکتر انصاری

بنا به درخواست و استقبال همکاران گرامی در بحث نقاط طب سوزنی و عملکرد آن ها، هر هفته عملکرد تعدادی از نقاط از کتاب اصول و مبانی طب چینی (The foundations of chinese Medicine)، برای استفاده همکاران در سایت ارائه می شود.

موقعیت، ماهیت و عملکرد نقاط روده بزرگ (قسمت اول)

کانال روده بزرگ

مسیر کانال اصلی

کانال روده بزرگ از نوک انگشت سبابه شروع می شود و سپس در امتداد سمت رادیال انگشت سبابه و در قسمت قدامی-جانبی بازو به سمت بالا ادامه می یابد. این کانال سپس در نقطه LI-15 Gianyu به کتف می رسد.  این کانال از این محل به نقطه Du-14 Dazhui پیوسته و به سمت حفره واقع در بالای ترقوه پایین رفته و وارد ریه می شود. کانال مذکور از این حفره در امتداد عضله جناغی-چنبری[۲]- ماستوئیدی (ماهیچه دو طرف گردن) به سمت گونه ها بالا رفته و وارد لثه مربوط به دندان های پایین می شود. سپس حول شیار عمودی بین بینی و لب بالا چرخیده و به در دو طرف بینی، یعنی جایی که به کانال معده متصل می شود، به انتهای خود می رسد.

 

مسیر کانال اتصال (Connecting channel)

کانال اتصال روده بزرگ از نقطه LI-6 از جایی که انشعابی از آن به کانال ریه متصل می شود، شروع می شود. از نقطه LI-6 یک انشعاب در امتداد کانال اصلی بر روی بازو به سمت کتف، فک و دندان ها ادامه می یابد و انشعاب دیگر وارد گوش می شود.

 

[۲] Sternocleidomastiod

 

برای دانلود فایل کامل بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

کانال روده بزرگ

نوشته های پشنهادی

در رابطه با این متن نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.