درمان تنفر از برخی مواد غذایی با لیزرآکوپانکچر

 In لیزرآکوپانکچر

آیا نسبت به مصرف برخی مواد غذایی خاص احساس بیزاری دارید؟
برخی افراد نسبت به غذا، مزه و یا بوی خاصی احساس تنفر داشته و مصرف آن ماده غذایی ممکن است منجر به بروز حالت تهوع و یا استفراغ گردد. علت این بیزاری ممکن است ذاتی بوده و یا کاملاً ناخودآگاه باشد و از یک تجربه بد در اثر مسمومیت غذایی در گذشته نشأت گرفته باشد، در این صورت مغز برای حفاظت از فرد و خودداری از مسمومیت و بیمار شدن واکنش نشان می دهد.
گاهی این مشکل به طور موقت بوده، اما در صورتی که به مدت طولانی پابرجا باشد ممکن است بر سلامت فرد تاثیر گذاشته و او را از داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب محروم سازد. از جمله شایع ترین این غذاها می توان به موارد زیر اشاره کرد: گوشت (مرغ، ماهی و گوشت قرمز)، تخم مرغ ، غذاهای دریایی، شیر، غذاهای پرچرب و سرخ شده، پیاز، سیر، غذاهای حاوی نشاسته، برخی از سبزیجات.
رژیم غذایی نامناسب می تواند باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن شود، و فرد را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر کند.
بر روی گوش انسان ۲۹۲ نقطه وجود دارد که هر یک با عضو داخلی متناظر خود در ارتباط است و میتوان از آن برای درمان بیماری های استفاده کرد. لیزرآکوپانکچر و اوریکولوتراپی، با تحریک نقاط مشخصی از بدن و گوش می تواند بر وضعیت ذهنی-هیجانی فرد تاثیر گذاشته و با ترشح هورمون های دوپامین، اندورفین و سروتونین به برطرف شدن این مشکل کمک کند.

 

منبع: سایت دکتر انصاری

نوشته های پشنهادی

در رابطه با این متن نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.