درمان ریزش مو با لیزرآکوپانکچر

 In لیزرآکوپانکچر

ریزش مو (آلوپسی) مشکلی بسیار شایع است که حدود ۵۰ میلیون نفر از مردان و ۳۰ میلیون نفر از زنان در ایالات متحده آمریکا را درگیر کرده است. حدود ۵۰ درصد از مردان زمانیکه به سن ۵۰ سالگی میرسند، تاحدی ریزش مو خواهند داشت. ریزش مو می تواند اثرات روانی مخربی بویژه در زنان داشته باشد.
علت ریزش مو اغلب ژنتیکی است. به طور کلی، ریزش مو علامت یک بیماری نیست، اما بیماری تیروئید، آنمی، استرس، تغذیه نامناسب، عفونت قارچی پوست سر و آنورکسی می تواند باعث ایجاد ریزش مو شوند. علاوه بر این، برخی داروها و شیمی درمانی نیز می توانند موجب ریزش موی موقت شوند و زمانیکه داروها قطع شوند، رشد موها معمولاً به حالت طبیعی خود بازمی گردد. در برخی موارد، هورمون ها پس از زایمان یا طی یائسگی می توانند موجب نازک شدن موها شوند.
انواع ریزش مو
انواع مختلفی از ریزش مو وجود دارد که اغلب بر اساس اینکه موضعی است یا ناحیه بزرگتری را تحت تاثیر قرار داده و اینکه آیا تکه تکه است یا طاسی کامل طبقه بندی می شود. شایع ترین انواع آن عبارتند از:
آلوپسی آره آتا: این نوع آلوپسی شایع تر نوع ریزش مو است. این بیماری ناشی از اختلالات سیستم خود ایمنی بدن بوده که موجب ریختن موهای سر و یا سایر قسمت های بدن بصورت سکه ای می شود. این ریزش مو ممکن است بصورت خودبه خودی رخ دهد و زمانی که التهاب برطرف شد، مو بطور مجدد رشد کند.
آلوپسی توتالیس (کامل): به ریزش موهای سر به طور کامل گفته می شود
آلوپسی یونورسالیس: در این نوع بیماری، تمام موهای بدن، از جمله ابرو، مژه، ریش، و ناحیه تناسلی می ریزد
نوع دیگری آلوپسی وجود دارد که تنها در مردان در ناحیه ریش دیده می شود.

از دیدگاه طب چینی، علت اصلی ریزش مو معمولاً یکی از موارد ذیل است:
• ژنتیکی
• افزایش هورمون استرس در بدن
• عدم تعادل هورمون ها (استروژن، پروژسترون، تستوسترون و غیره)
• التهاب فولیکول های مو (اغلب با التهاب کل بدن در ارتباط است)
• گردش خون ناکافی یا تولید خون ناکافی
• پاسخ خودایمنی

طب سنتی چینی با استفاده از یک رویکرد کل نگر، از جمله گیاهان دارویی، طب سوزنی و تغذیه و رژیم غذایی آلوپسی را درمان می کند.طب سوزنی روش موثری برای درمان تمام انواع آلوپسی است. طب سوزنی در صورتی که توسط پزشک متخصص انجام شود، به همراه گیاهان دارویی می تواند التهاب را کاهش دهد، سلامت فولیکول ها را بهبود بخشد و رشد موها را تحریک می کند. طب سوزنی جریان خون را بویژه به سمت پوست، تقویت می کند. با افزایش جریان خون، میزان مواد مغذی در نواحی مختلف پوست افزایش یافته که به رشد مو کمک می کند. طب سوزنی سیستم نورواندوکرین را تنظیم می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند.
دوره درمانی ریزش مو بسته به شدت و مرحله ریزش مو، بین ۳ تا ۱۲ ماه طول می کشد

منبع: سایت دکتر انصاری

نوشته های پشنهادی
Comments

در رابطه با این متن نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.