درمان فوبیای حشرات با لیزر گوش

 In روشهای درمان, لیزرآکوپانکچر, ویژه از دکتر انصاری

بیمار خانم ف. س.، ۳۴ ساله به دلیل یائسگی زودرس، گرگرفتگی و تپش قلب به مطب ما مراجعه نمودند. همچنین از احساس سوزش در قفسه سینه، خشکی پوست، کف پای سرد و فشار خون پایین رنج می‌بردند.
طی پرسش و پاسخ از بیمار مشخص شد ایشان فوبیای شدید به سوسک دارند. با انجام دو جلسه لیزرآکوپانکچر گوش مشکل فوبیای ایشان کاملا برطرف گردید.

 

 

شاید از دیدگاه شما که تاکنون با خاطره بد روبرو نشده اید یا فوبیا را درک نکرده اید، درمان خود با کنترل افکار کار سختی نباشد، اما روان شناسان معتقدند فراموش کردن خاطرات گذشته یا کنار آمدن با فوبیا یکی از سخت ترین کارها است و جایگزین کردن افکار مثبت با افکار منفی کار ساده ای نیست و نیاز به تمرکز قوی و تلاش فراوان دارد و برای شخص مبتلا به اضطراب و استرس، نمی‌تواند کار راحتی باشد. یادآوری وقایع گذشته همیشه باعث ایجاد رنج می شود و در اغلب موارد منجر به افسردگی های شدید می‌شود که فرد ناچار به مراجعه به روانپزشک خواهد بود.

از دست دادن فرد مورد علاقه، تصادفی که منجر به مرگ کسی شده باشد، شکست عشقی و هزاران خاطره بد دیگر وجود دارد که منجر به اختلال استرس ناشی از اتفاق یا حادثه در گذشته یا همان PTSD خواهد شد. متاسفانه وقوع این خاطرات در آینده منجر به اختلالات روحی، بی خوابی، استرس، افسردگی و دیگر مشکلات روانی در فرد خواهد شد

همانطور که در ابتدای متن گفته شد در روش جدیدی به نام لیزر آکوپانکچر گوش که در آن نواحی مشخصی از گوش با لیزر کم توان تحریک می شود می توان به راحتی از خاطرات بد گذشته یا انواع فوبیا مثل ترس از تنها ماندن، ترس از آسانسور، ارتفاع، فضای بسته، حیوانات و حشرات، استرس‌های شغلی و غیره رهایی پیدا کرد

این روش کاملا بدون عارضه است و تنها با تحریک نقاط خاصی از گوش با لیزر کم توان صورت می گیرد.

در این روش خاطره از حافظه فرد پاک نمی شود، اما حس بد آزار دهنده آن کاملا از بین می رود و همچنین تعداد دفعات مرور خاطره بسیار کم می گردد؛ به عنوان مثال اگر فردی در طول روز به طور متوسط ۳ یا ۴ بار یک خاطره بد را مرور می‌کند، بعد از درمان با این روش ممکن است حتی هفته ای یک بار هم به آن خاطره فکر نکند.

 

آدرس: تهران- خیابان ولی عصر- بالاتراز پل همت- روبروی خیابان دهم گاندی- ساختمان ۷۹۰- واحد ۹ – مطب دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۸۸۷۸۵۱۱۱

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

 

نوشته های پشنهادی

در رابطه با این متن نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.