رفلاکس شدید معده- مری

 In طب سوزنی, لیزرآکوپانکچر, نمونه های بالینی, ویژه از دکتر انصاری

خانم ۴۳ ساله از استان ایلام، شهر مرزی موسیان به علت رفلاکس معده به مری و مشکلات روحی و روانی مراجعه کردند. ایشان از چندین سال قبل به دلیل برخی مشکلات دچار افسردگی شده بودند و از دو سال و نیم پیش سوزش شدید و رفلاکس معده به مری داشتند، به طوری که شبها نمی‌توانستند بخوابند و حتی گاهی تا دو هفته به صورت نشسته می خوابیدند. در موارد عود شدید بیماری، حتی از نوشیدن آب هم حالت تهوع به ایشان دست می‌داد و این وضعیت باعث تشدید مشکلات عصبی بیمار شده بود. آندوسکوپی، التهاب و خراش معده و شل شدن دریچه معده را نشان می‌داد. بیمار پس از مصرف فست فود دچار ورم شکم، آروغ های شدید و بودار و اسهال می‌شدند.
ایشان در این دو سال موقع خواب زیر سر را بلند می گرفتند و رژیم غذایی را رعایت می‌کردند و حتی مرتب پیاده روی داشتند،؛ با این حال بهبود نداشتند و و دچار کاهش وزن ۱۳ کیلو شده بودند. پس از صرف غذا و با وجود مصرف داروهایی مثل پنتوپرازول، لانسوپرازول، شربت آلومینیوم ام-جی، رانیتیدین و کلیدینیوم-سی باز نمی توانستند تا ۳- ۴ ساعت بعد از غذا بخوابند.
پس از سه جلسه درمان با طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر گوش و بدن و لیزر موضعی ناحیه معده، مشکل رفلاکس برطرف شده و همزمان برای افسردگی و مشکلات روحی نیز برای ایشان درمان انجام شد که از لحاظ روحی نیز بهبود یافتند.
همچنین،به گفته ایشان ،به دلیل شوک عصبی، دچار آریتمی قلبی یا نامنظمی ضربان قلب شده بودند که این مشکل نیز به طور کامل برطرف شد؛ چراکه طب سوزنی، طب کل نگر است و اثرات مثبت آن بر روی کل بدن نشان داده میشود. ایشان پس از گذشت دو هفته از اولین دوره درمان برای دوره دوم درمان،جهت پی گیری و پیشگیری از عود مراجعه کرده‌اند.

 

رفلاکس معده    رفلاکس معده    رفلاکس معده رفلاکس معده

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰-۶۶۴۲۹۲۰

اینستاگرام: dr.abbas_ansari@

نوشته های پشنهادی

در رابطه با این متن نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.