یائسگی زودرس یا نارسایی زودرس تخمدان

 In Uncategorized, لیزرآکوپانکچر, ویژه از دکتر انصاری

طب سوزنی همراه با لیزر آکوپانکچر و لیزر موضعی رحم و تخمدانها درمان موثری برای افراد مبتلا به نارسایی زودرس تخمدان یا یائسگی زودرس است.
خانم ۳۲ ساله به علت یائسگی زودرس از شهرستان مراجعه کردند. هنگام مراجعه ذخیره تخمدان یا AMH برابر ۰٫۰۲، FSH برابر ۶٫۷ و LH برابر ۲ بوده و در سونوگرافی انجام شده هیچ فولیکولی مشاهده نشده بود.
ایشان در تاریخ ۳۰ آذر ۹۹ به مطب ما مراجعه کردند. به دلیل دوری مسافت برای ایشان سه روز متوالی لیزر آکوپانکچر گوش و بدن، لیزر موضعی رحم و تخمدان و لیزر آکوپانکچر گوش و در روز سوم امبدینگ یا کاشت نخ انجام شد و از ایشان خواسته شد یک ماه بعد آزمایش هورمونی و سونوگرافی انجام دهند.
آزمایشی که تقریبا یک ماه بعد از این درمان‌ها انجام شد، افزایش ذخیره از ۰٫۰۲ به ۱٫۹ (۵۹ برابر) را نشان می دهد. در سونوگرافی انجام شده در روز سوم قاعدگی ابعاد تخمدان‌ها طبیعی گزارش شده است؛ در تخمدان سمت راست ۲ فولیکول ۹ و ۱۰ میلیمتر و در تخمدان چپ ۸ فولیکول به ابعاد ۳ تا ۱۰ میلیمتر مشاهده گردید. علت مراجعه فعلی ایشان بالانس یا متعادل کردن هورمون ها و رحم است که انشاالله بتوانند بارداری طبیعی را تجربه کنند.

 

 

 

 

یائسگی زودرس

آزمایش FSH، LH و AMH قبل از درمان 

آزمایش AMH، FSH و LH

آزمایش FSH، LH و AMH بعد از درمان

یائسگی زودرس

سونوگرافی رحم و تخمدان، بعد از درمان

 

 

 

 

 

نوشته های پشنهادی

در رابطه با این متن نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.